Image for CA3106R28-22SBF97 is not available
CA3106R28-22SBF97
DigiKey Part Number
ICA3106R28-22SBF97-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3106R28-22SBF97
Description
CA-BAYONET
Customer Reference
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
Category
Orientation
N (Normal)
Packaging
Retail Package
Number of Positions
6
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps)
22A, 135A
Shell Size - Insert
28-22
Voltage Rating
50V
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C