UUL1V330MCL1GS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Rubycon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Würth Elektronik
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
Upgrade
Rubycon
In Stock: 197
Upgrade
Chemi-Con
Similar
Panasonic Industry
Similar
In Stock: 45
In Stock: 723
Parametric Equivalent
In Stock: 102
33 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C