KGM21ACG1H332JL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 600
Datasheet
Direct
Walsin Technology Corporation
In Stock: 6,788
Datasheet
Direct
Venkel
In Stock: 0
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21ACG1H332JL
DigiKey Part Number
478-KGM21ACG1H332JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21ACG1H332JL
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21ACG1H332JL Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)