GMC21CG332J50NT
DigiKey Part Number
2571-GMC21CG332J50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC21CG332J50NT
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMC21CG332J50NT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)