KGM03BR51E104KN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 14,158
Datasheet
Direct
Venkel
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
YAGEO
Taiyo Yuden
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
KGM03BR51E104KN
DigiKey Part Number
478-KGM03BR51E104KNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM03BR51E104KN
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM03BR51E104KN Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)