GMC02X5R104K25NT
DigiKey Part Number
2571-GMC02X5R104K25NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC02X5R104K25NT
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMC02X5R104K25NT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)