AU025A101KA72A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 1,500
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
Darfon
YAGEO
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
100 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
AU025A101KA72A
DigiKey Part Number
478-AU025A101KA72ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU025A101KA72A
Description
LD SERIES
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)