04025A101KAT2A-62 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 1,500
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
Darfon
YAGEO
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
100 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A101KAT2A-62
DigiKey Part Number
478-04025A101KAT2A-62TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A101KAT2A-62
Description
CAP CER SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A101KAT2A-62 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)