T521V226M025AHE0407280 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 8,495
Datasheet
Vishay Sprague
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
T521V226M025AHE0407280
DigiKey Part Number
T521V226M025AHE0407280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V226M025AHE0407280
Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T521V226M025AHE0407280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
V
Voltage - Rated
25 V