T521V226M025AHE040 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 8,495
Datasheet
Vishay Sprague
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
T521V226M025AHE040
DigiKey Part Number
T521V226M025AHE040-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V226M025AHE040
Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T521V226M025AHE040 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V