T521V226M025ATE040
DigiKey Part Number
399-13114-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13114-1-ND - Cut Tape (CT)
399-13114-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V226M025ATE040
Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 2917
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T521V226M025ATE040 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V