F881KG122J300R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1200 pF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
F881KG122J300R
DigiKey Part Number
399-F881KG122J300RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F881KG122J300R
Description
1200PF 300V
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)