C0805X102M2RAC3123 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 4,814
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 3,870
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
TDK
YAGEO
YAGEO
In Stock: 392
1000 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805X102M2RAC3123
DigiKey Part Number
C0805X102M2RAC3123-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X102M2RAC3123
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X102M2RAC3123 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)