CS0805KRX7RABB102 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 392
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 4,710
Direct
KEMET
KEMET
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CS0805KRX7RABB102
DigiKey Part Number
CS0805KRX7RABB102-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS0805KRX7RABB102
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CS0805KRX7RABB102 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)