CA3102R24-28SF80
DigiKey Part Number
CA3102R24-28SF80-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA3102R24-28SF80
Description
CONN RCPT FMALE 24P SILVER CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Fastening Type
Threaded
Mfr
Orientation
N (Normal)
Packaging
Bag
Number of Positions
24
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shell Size - Insert
24-28
Current Rating (Amps)
22A
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
50V
Mounting Feature
Flange
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C