3122-18-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN334N-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-18-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BRN 50'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 7/0.0157" Brown 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.095" (2.41mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
50.00' (15.24m)
Voltage
300V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Additional Resources
In-Stock: 4
Alternate Color
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 18AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 21
HOOK-UP STRND 18AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 18AWG 300V RED 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLU 50'
In-Stock: 5
Alternate Length
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 18AWG BRN 100'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BRN 25'