3122-18-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN334N-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-18-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 7/0.0157" Brown 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.095" (2.41mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
500.0' (152.4m)
Packaging
Spool
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Ratings
UL Style 3122
Conductor Strand
7/0.0157"
Features
Oil Resistant
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Alternate Color
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK
In-Stock: 2429
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE
In-Stock: 3000
HOOK-UP STRND 18AWG YELLOW
HOOK-UP STRND 18AWG RED 500'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE
Alternate Length
HOOK-UP STRND 18AWG BRN 100'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BRN 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BRN 25'