3122-18-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN332R-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-18-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG RED 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 7/0.0157" Red 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.095" (2.41mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
500.0' (152.4m)
Voltage
300V
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Additional Resources
In-Stock: 7
Alternate Color
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK
In-Stock: 2429
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE
In-Stock: 3000
HOOK-UP STRND 18AWG YELLOW
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN
Alternate Length
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100'
HOOK-UP STRND 18AWG 300V RED 50'
HOOK-UP STRND 18AWG 300V RED 25'