1332-22-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN111R-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-22-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 50'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/0.0063" Red 300V 50.00' (15.24m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Obsolete
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C