1332-22-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN111R-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-22-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 500'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/0.0063" Red 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Obsolete
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C