1332-22-1-0500-004-1-TS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 565
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 4
Datasheet
Image for 1332-22-1-0500-004-1-TS is not available
1332-22-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-22-1-0500-004-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-22-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED FOOT
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/0.0063" Red 300V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Obsolete
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C