1332-22-1-0500-002-1-TS is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
22 AWG Hook-Up Wire 19/0.0063" White 300V 500.0' (152.4m)
1332-22-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN111W-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-22-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C