1332-22-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN111L-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-22-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/0.0063" Blue 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
19/0.0063"
Ratings
UL Style 1332
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 25
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 500'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 22AWG BRN
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG GREEN
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 50'