1332-22-1-0500-002-1-TS is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
22 AWG Hook-Up Wire 19/0.0063" White 300V 25.00' (7.62m)
1332-22-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN111W-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-22-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C