11047-20-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN140G-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-20-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG GRN 50'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Green 600V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C