11047-20-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN140L-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-20-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 50'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Blue 600V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C