3269X-1-201GLF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 448
In Stock: 58
Similar
Nidec Components
200 Ohms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
3269X-1-201GLF
DigiKey Part Number
118-3269X-1-201GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-3269X-1-201GLFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-3269X-1-201GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3269X-1-201GLF
Description
TRIMMER 200 OHM 0.25W GW SIDE
Detailed Description
EDA/CAD Models
3269X-1-201GLF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance
200 Ohms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%