ACOV-SUB-25NB17
DigiKey Part Number
AE11460-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-25NB17
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG YLW
Detailed Description
25 Position Hinged Backshell Connector Yellow 180° Unshielded
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-25NB17 Models
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Color
Yellow
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos