ACOV-SUB-25NB16
DigiKey Part Number
AE11455-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-25NB16
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG BLUE
Detailed Description
25 Position Hinged Backshell Connector Blue 180° Unshielded
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-25NB16 Models
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Color
Blue
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos