FRM50SJR-52-22R is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 934
Datasheet
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
22 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safety Metal Film
FRM50SJR-52-22R
DigiKey Part Number
22DVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FRM50SJR-52-22R
Description
RES 22 OHM 5% 1/2W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FRM50SJR-52-22R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Fusible, Safety
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)