CC0603MRX5R6BB475 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 25,703
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 224,032
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Venkel
Venkel
TDK
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
4.7 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)