CC0603KPX7R6BB334 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 5,633
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 4,480
Datasheet
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.33 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0603KPX7R6BB334
DigiKey Part Number
13-CC0603KPX7R6BB334TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603KPX7R6BB334
Description
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)