MKS4C051505I00MD00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4C051505I00MD00 is not available
MKS4C051505I00MD00
DigiKey Part Number
1928-MKS4C051505I00MD00TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4C051505I00MD00
Description
CAP FILM 15UF 20% 63VDC RADIAL
Detailed Description
15 µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.827" (21.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
40V
Voltage Rating - DC
63V