H11D1-X009T
DigiKey Part Number
H11D1-X009TTR-ND - Tape & Reel (TR)
H11D1-X009TCT-ND - Cut Tape (CT)
H11D1-X009TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H11D1-X009T
Description
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optoisolator Transistor with Base Output 5300Vrms 1 Channel 6-SMD
Category
Voltage - Output (Max)
300V
Manufacturer
Vishay Semiconductor Opto Division
Current - Output / Channel
100mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
1.1V
Part Status
Active
Current - DC Forward (If) (Max)
60 mA
Number of Channels
1
Vce Saturation (Max)
400mV
Voltage - Isolation
5300Vrms
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Current Transfer Ratio (Min)
20% @ 10mA