H11D1-X009
DigiKey Part Number
H11D1-X009-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H11D1-X009
Description
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optoisolator Transistor with Base Output 5300Vrms 1 Channel 6-SMD
Category
Voltage - Output (Max)
300V
Manufacturer
Vishay Semiconductor Opto Division
Current - Output / Channel
100mA
Packaging
Tube
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
1.1V
Part Status
Active
Current - DC Forward (If) (Max)
60 mA
Number of Channels
1
Vce Saturation (Max)
400mV
Voltage - Isolation
5300Vrms
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Current Transfer Ratio (Min)
20% @ 10mA