CW0102R000JE73
DigiKey Part Number
CWE-2.0RTR-ND - Tape & Reel (TR)
CWE-2.0RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0102R000JE73
Description
RES 2 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
CW0102R000JE73 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)