CW0102R000JE12
DigiKey Part Number
CW0102R000JE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0102R000JE12
Description
RES 2 OHM 13W 5% AXIAL
Detailed Description
2 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
CW0102R000JE12 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)