CKCM25X8R1H152M060AK
DigiKey Part Number
445-10267-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10267-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKCM25X8R1H152M060AK
Description
CAP ARRAY 1500PF 50V X8R 0504
Customer Reference
Detailed Description
1500pF Isolated Capacitor 2 Array 50 V X8R 0504 (1410 Metric)
EDA/CAD Models
CKCM25X8R1H152M060AK Models
Category
Number of Capacitors
2
Manufacturer
TDK
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X8R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
0504 (1410 Metric)
Capacitance
1500pF
Supplier Device Package
0405 (1012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)