W1A25C102MAT2A
DigiKey Part Number
478-2886-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W1A25C102MAT2A
Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0504
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000pF Isolated Capacitor 2 Array 50 V X7R 0504 (1410 Metric)
Category
Number of Capacitors
2
Manufacturer
KYOCERA AVX
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0504 (1410 Metric)
Capacitance
1000pF
Supplier Device Package
0405 (1012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.026" (0.66mm)