C3225X6S1E106M250AC
DigiKey Part Number
445-14922-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14922-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14922-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X6S1E106M250AC
Description
CAP CER 10UF 25V X6S 1210
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225X6S1E106M250AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)