C1608X5R0J106M080AB is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 128,823
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 459,970
Datasheet
Similar
Similar
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)