CL10A106MQ8NNNC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 2,877,199
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 39,216
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
KYOCERA AVX
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)