B32620A4223K189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 846
KEMET
KEMET
0.022 µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
B32620A4223K189
DigiKey Part Number
495-4988-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32620A4223K189
Description
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32620A4223K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
400V