F461KJ223K630A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.022 µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461KJ223K630A
DigiKey Part Number
399-F461KJ223K630A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461KJ223K630A
Description
CAP FILM POLYPROP RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
250V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
630V