B32529C3104K289 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 33,137
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 830
Datasheet
Upgrade
In Stock: 2,314
Similar
Similar
In Stock: 983
Direct
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
0.1 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
MK(P,T) Series
B32529C3104K289
DigiKey Part Number
495-B32529C3104K289CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B32529C3104K289TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C3104K289
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C3104K289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.287" L x 0.177" W (7.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V