B32529C3104J189
DigiKey Part Number
495-B32529C3104J189TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B32529C3104J189CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C3104J189
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C3104J189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.287" L x 0.177" W (7.30mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V