VLS201612ET-100M
DigiKey Part Number
445-6617-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6617-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6617-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS201612ET-100M
Description
FIXED IND 10UH 470MA 1.026 OHM
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 470 mA 1.026Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS201612ET-100M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
470mA
DC Resistance (DCR)
1.026Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)