VLF4012AT-220MR51 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 445-3239-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VLF4012AT-220MR51 |
Description | FIXED IND 22UH 510MA 820 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 510 mA 820mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VLF4012AT-220MR51 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 520mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 820mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.146" L x 0.138" W (3.70mm x 3.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |