VLF4012AT-220MR51 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 953
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 503
Datasheet
Bourns Inc.
In Stock: 1,368
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 510 mA 820mOhm Max Nonstandard
VLF4012AT-220MR51
DigiKey Part Number
445-3239-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLF4012AT-220MR51
Description
FIXED IND 22UH 510MA 820 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VLF4012AT-220MR51 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
520mA
DC Resistance (DCR)
820mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.146" L x 0.138" W (3.70mm x 3.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)