SLF12575T-470M2R7-PF
DigiKey Part Number
445-174413-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174413-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174413-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF12575T-470M2R7-PF
Description
FIXED IND 47UH 3A 63.4 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 63.4mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SLF12575T-470M2R7-PF Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.7A
DC Resistance (DCR)
63.4mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)